W poniedziałek 20 maja 2019 r. uczniowie klasy VII poddali się niecodziennemu eksperymentowi. Wzięli udział w lekcji przygotowanej na zasadach Escape room. Inspiracją do kolejnej edycji tego pomysłu był jeden z blogów promujących naukę języka niemieckiego.

Uczniowie po wejściu do sali dostali list z instrukcją. Otrzymali polecenie odnalezienia sześciu kopert, w których znajdowały się zadania do rozwiązania.

Oprócz standardowych ćwiczeń, znalazły się tu też i takie, gdzie trzeba było, po uzyskaniu prawidłowego kodu, użyć  telefonu oraz czytnika QR kodu.

Odpowiedzią do każdego zadania była jakaś liczba. W pomieszczeniu był również karton zamknięty na kłódkę z kodem. Po rozwiązaniu wszystkich zadań, uczniowie musieli wpisać poprawny kod, aby otworzyć  karton i zdobyć klucz od sali.

Uczniowie podczas rozwiązywania zadań musieli wykazać się nie tylko wiedzą teoretyczną związaną ze znajomością słówek dotyczących szkoły czy informacji o Niemczech , lecz dodatkowo – gotowością do szybkiego działania pod presją czasu, przywoływania posiadanych informacji oraz logicznego myślenia.

Grupa świetnie poradziła sobie z tym zadaniem. Po otwarciu paczki na każdego czekała słodka niespodzianka i oczywiście klucz od sali.

Joanna Kotula, nauczycielka języka niemieckiego