Wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy o Włoszech

W czwartek 7 marca odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Włoszech. Wzięło w nim udział  25 uczniów z gimnazjum i liceum. Rozwiązując test wiedzy, należało się wykazać nie lada znajomością Italii. Pytania dotyczyły zarówno historii, geografii, literatury, muzyki Włoch jak również kuchni, mody, sportu, atrakcji turystycznych oraz włoskich świąt. Było pytanie o najmniejszy region i datę zjednoczenia Włoch, wysokość Monte Bianco, nazwisko wynalazcy radia oraz Materę – miasto, które w 2019 roku jest Europejską Stolicą Kultury. Nie wszyscy uczestnicy konkursu wiedzieli, że w San Remo odbywa się corocznie Festiwal Piosenki Włoskiej, na wzór którego powstały inne festiwale europejskie np. Eurowizja. Dziewczynom problem sprawiło pytanie o polskich piłkarzy grających aktualnie w Serie A oraz mediolański stadion San Siro. Natomiast prawie wszyscy uczniowie wiedzieli, kto jest obecnie prezydentem Włoch, z jakiego regionu pochodzi słynne wino Chianti, kim jest Befana oraz gdzie znajduje się Krzywa Wieża J

A oto szkolni eksperci w dziedzinie Włoch:

I miejsce:                           Wiktor Szywacz kl. 1b

II miejsce:                          Julia Bania kl. 1a

III miejsce:                         Michał Konieczny kl. IIIc

IV miejsce ex aequo:       Michał Zając kl. 2s, Jakub Zawada kl. 2s, Alicja Szklarczyk kl. 2a

V miejsce:                          Natalia Osolińska kl. 2a

Zwycięzcom serdecznie gratuluję dużej wiedzy, a wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie.

Urszula Gurba, nauczyciel języka włoskiego