W dniach od 24 do 31 października nasza szkoła bierze udział w akcji charytatywnej mającej na celu wsparcie przytuliska dla zwierząt, które zostały skrzywdzone przez los. Przytulisko najbardziej potrzebuje takich rzeczy jak: karmy suche i mokre, ryż, przysmaki, akcesoria typu obroże lub smycze, koce i ręczniki (bardzo ważne przez zimą), ale również produkty takie jak proszek do prania lub domestos, które pomagają utrzymać przytulisko w czystości. Bardzo ważne jest to, by nie kupować karmy słabej jakości, gdyż wyrządza ona więcej szkody niż przynosi korzyści. Lepiej kupić mniejszą ilość dobrej jakości karmy.

Wszyscy wzburzamy się, gdy widzimy w telewizji programy pokazujące ciężki los zwierząt w zaniedbanych schroniskach czy nawet prywatnych domach. Zróbmy coś, by takich miejsc było jak najmniej. Przytulisko, z którym chcemy współpracować, jest miejscem całkowicie odmiennym– dba o swoich podopiecznych, lecz potrzebuje wsparcia.

Rzeczy, które chcemy ofiarować, przynosimy do sali nr 16. Prosimy o dołączenie karteczki z informacją, która klasa przekazuje dane przedmioty.

Bardzo dziękujemy za wszelką pomoc.

Pozdrawiamy!

Zespół Wolontariatu