W piątek 26 maja w naszej szkole miał miejsce Dzień Języków Obcych zorganizowany przez nauczycieli języków obcych. Czteroosobowe drużyny z każdej klasy musiały zmierzyć się z pytaniami na temat krajów anglo- i niemieckojęzycznych oraz Włoch. Nie było łatwo! Należało wykazać się wiedzą nie tylko na temat geografii czy historii Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Australii, Włoch, Niemiec, Austrii i Szwajcarii, ale również znajomością sztuki, muzyki, literatury, zwyczajów, kuchni, sportu i sławnych postaci pochodzących z tych krajów. Pytania były bardzo zróżnicowane: od pytania o kolor skrzynek pocztowych w Niemczech, przez nazwisko twórcy państwa włoskiego po skład zespołu The Beatles. Oczywiście sprawdziliśmy również znajomość języka angielskiego, włoskiego i niemieckiego.

A oto wyniki Konkursu Wiedzy:

I miejsce – klasa 1a – 84 p.

II miejsce – klasa Ia – 65 p.

III miejsce – klasa IIIa – 64 p.

IV miejsce – klasa IIb – 59,5 p.

V miejsce – klasa IIa – 57,5 p.

VI miejsce – klasa 2a  – 57 p.

VII miejsce – klasa 1gms – 56 p.

VIII miejsce ex aequo – klasa Ic i  klasa IIIb – 54 p.

IX miejsce – klasa 1nLO – 47 p.

X miejsce – klasa Ib – 46,5 p.

Zwycięzcom gratulujemy!

Wszystkim klasom dziękujemy za aktywny udział w imprezie 🙂

Po części konkursowej mieliśmy okazję wysłuchać piosenek w trzech językach obcych nauczanych w naszej szkole. Łucja Orkisz zaśpiewała po włosku piosenkę Chiary „Nessun posto è casa mia”, zaś po angielsku „All of me”. Uczniowie klasy IIIa gimnazjum wykonali skoczną piosenkę po niemiecku.

Warto uczyć się języków obcych i wiedzieć jak najwięcej o krajach, których mieszkańcy posługują się nimi na co dzień 🙂