13 maja 2017 r. odbyły się uroczystości 200-lecia Oświaty Bronowickiej.

Na scenie zbudowanej przed budynkiem Szkoły Podstawowej nr 50 pojawili się dostojni goście : przedstawiciele władz, samorządowcy, dyrektorzy wszystkich przedszkoli i szkół Dzielnicy VI. A potem sceną zawładnęli uczniowie. Historię bronowickiej oświaty prezentowali uczniowie SP 50, a opowieści utkane były występami artystycznymi. Był krakowiak tańczony i w dwóch wersjach, balet oparty na fragmentach „Jeziora Łabędziego”, polska wersja „We are the world”  i  taniec z szarfami. Nasza szkoła też miała poważny wkład. Koncert prowadził Szymon Połeć z kl. I b Gimnazjum 19 i Dyrektor  Pan Marek Gaweł, który jednocześnie był reżyserem koncertu. Śpiewał również zespół wokalny –  sekstet złożony z uczennic gimnazjum i jednej licealistki. Po zakończeniu koncertu rozpoczął się tradycyjny festyn. Pod hasłem „Pięknie żyć”.