Dzisiaj w naszej szkole Samorząd U Kantego zorganizował Konkurs dla klas gimnazjalnych ”Żyj zdrowo”. Konkurs został zorganizowany w kwietniu, ponieważ właśnie w kwietniu obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia, ogłoszony przez Światową Organizację Zdrowia –  WHO.  W trakcie Konkursu trzyosobowe drużyny z klas gimnazjalnych miały za zadanie przygotować zdrową potrawę, ładnie ją zaprezentować i na koniec opowiedzieć o jej walorach zdrowotnych. Do Konkursu przystąpiło 8 drużyn, które w ciągu 45 min musiały wykonać wymyśloną przez siebie potrawę.

Na kolejnej lekcji Jury w składzie:

p. dyr Marek Gaweł, p. Agnieszka Zaborowska, p. Beata Dorczak i p. Małgorzata Czwartkiewicz po oglądnięciu potraw, wysłuchaniu krótkiego opisu i oczywiście po degustacji musiało podjąć decyzję wyłaniającą zwycięzcę. Niestety wybór był bardzo trudny ponieważ każda przygotowana potrawa była smaczna.

W ocenie potraw wzięto pod uwagę:

  • Zdrowe składniki potrawy
  • Smak
  • Sposób podania
  • Wyjątkowość potrawy

Po burzliwej dyskusji Jury zdecydowało przyznać:

I miejsce ex aequo

klasa Ia czyli Gabrysia Góra, Julka Skalniak i Emilia Majerska, które przygotowały kulki z kaszy jaglanej obtoczone w wiórkach kokosowych z migdałem w środku i smoothie z młodego szpinaku, banana i jabłka

klasa Ib – drużyna nr 2, czyli Kuba Aksman, Piotr Mosiek i Jan Lebda, którzy przygotowali surówkę z kapusty, marchewki i pietruszki, która została udekorowana czarnymi oliwkami, szynką z obniżoną zawartością tłuszczu i pomidorkami koktajlowymi

II miejsce

klasa Ib – drużyna nr 1, czyli Marysia Kościuszko, Agnieszka Hausner i Dawid Długosz, którzy przygotowali sałatkę typu greckiego z serem feta, pomidorami koktajlowymi, awokado i kurczakiem pieczonym bez tłuszczu, wzbogaconą olejem z pierwszego tłoczenia i ozdobioną liśćmi młodego szpinaku

III miejsce ex aequo

klasa IIIb czyli Szymon Windys, Michał Zając i Kuba Zawada, którzy przygotowali wieloowocową sałatkę. Sałatka została podana w bardzo oryginalny sposób.

klasa Ic czyli Michał Konieczny, Artur Suberlak i Antek Janiszewski, którzy przygotowali sałatkę owocową polaną jogurtem owocowym

IV miejsce

klasa IIa czyli Zuza Mirowska, Zuza Chrząścik i Ewa Żurek, które przygotowały wieloskładnikową sałatkę z rukolą ozdobioną nasionami słonecznika i grzankami. Dodatkowo dziewczyny przygotowały pudding z nasion Chia z bananami i borówkami amerykańskimi.

V miejsce

klasa IIIa czyli Agata Mazurek, Karolina Mazurek i Julka Tarczyńska, które przygotowały deser z naturalnego jogurtu, musu z kiwi, owoców kiwi, a wszystko posypane zostało naturalną granolą

Wszystkie potrawy były bardzo smaczne i wyglądały przepysznie, a po zakończeniu Konkursu drużyny częstowały się nawzajem swoimi potrawami.

DSCN6107

DSCN6112

Ale pychotka 🙂

DSCN6113

kolorowo i smakowicie na tym talerzu

DSCN6118

Same pyszności dzisiaj były, dziękujemy 🙂

DSCN6110DSCN6114DSCN6116