Tuż po Nowym Roku 4 stycznia w naszej szkole odbył się IV Konkurs Kolęd i Piosenek Bożonarodzeniowych w językach obcych. Uczestniczyły w nim wszystkie klasy gimnazjalne i licealne. Usłyszeliśmy utwory w języku angielskim, niemieckim i włoskim. Trzeba przyznać, że wykonawcy wykazali się nie tylko talentem wokalnym, ale również ogromną kreatywnością. Na sali gimnastycznej zaroiło się od Mikołajów, reniferów i aniołów, pojawiły się ciekawe układy taneczne, a nawet szpagat! Nie dziwiły więc nikogo gromkie brawa, jakimi widzowie nagradzali każdy występ. Nie obyło się  bez niespodzianki… na scenie wystąpili nasi nauczyciele jako „School Angels”! I jako jedyni nie nauczyli się na pamięć tekstów 😉 Ale i tak otrzymali owacje na stojąco!

A oto wyniki IV Szkolnego Konkursu Kolęd i Piosenek Bożonarodzeniowych w językach obcych ustalone przez Jury w składzie: przewodniczący wszystkich klas oraz p. Beata Dorczak – przedstawiciel nauczycieli:

I MIEJSCE:          klasa 1a LO         82 pkt

II MIEJSCE:         klasa IIIa             72 pkt

III MIEJSCE:        klasa IIIb             70 pkt

IV MIEJSCE :      2a LO                   69 pkt

WYRÓŻNIENIE: klasa IIb               67 pkt

Tuż za nagrodzonymi klasami uplasowali się następujący wykonawcy:

klasa 1gMS         62 pkt

klasa 1nLO          58 pkt.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Podczas uroczystości zostały również ogłoszone wyniki Konkursu na kartkę i plakat bożonarodzeniowy w języku obcym, który odbył się w grudniu.

Oto one:

KATEGORIA KARTKA BOŻONARODZENIOWA:

I MIEJSCE EX AEQUO:     Aleksandra Bała z klasy IIIa

Szymon Połeć  i  Jakub Aksman z klasy Ib

II  MIEJSCE EX AEQUO:  Angelika Ziębaz klasy IIIa

Gabriela Sacha z klasy Ic

III  MIEJSCE EX AEQUO: Justyna Grzychacka  z klasy 2a LO

Gabriela Rumin z klasy Ia

Agnieszka Kwiecień i Justyna Witomska z klasy Ia

KATEGORIA PLAKAT O ZWYCZAJACH BOŻONARODZENIOWYCH:

I MIEJSCE:                         Artur Suberlak  z klasy Ic

II MIEJSCE:                        Wiktor Gołąb i Agnieszka Szczepanik z klasy Ic