16 grudnia od 7 lekcji w szkole unosiły się już zapachy świąteczne, a sprawili to uczniowie z trzech klas, którzy zdecydowali się przyjść na warsztaty pieczenia pierniczków świątecznych.

Jak co roku Samorząd U Kantego zorganizował warsztaty  w czasie których uczniowie uczyli się robić ciasteczka piernikowe. Przepis jest już sprawdzony bo przecież to  już 4 raz piekliśmy wspólnie te ciasteczka . Każda grupa przygotowała ciasto, z którego potem wycinano świąteczne kształty ciastek piernikowych i okazało się, że piec nie nadążał piec takich ilości. Po dwóch godzinach pracy już cała szkoła pachniała piernikowo. Większość pierników szybko zniknęła tylko kilka sztuk zostało uratowanych na spróbowanie dla wychowawców. Teraz kolejna grupa uczniów będzie w stanie samodzielnie upiec w domu ciasteczka piernikowe.

Zapraszam na kolejne warsztaty kulinarne.  🙂 M.C.