21.11.2016r dziewczyny z naszego gimnazjum odniosły historyczne zwycięstwo! Pierwszy raz w historii szkoły zdobyły Mistrzostwo Krakowa w szachach. Ten ogromny sukces odniosły: Urszula Łukaszek, Joanna Kurtyka i Iwona Lis. Dziewczyny nie wystraszyły się dużo bardziej „ogranych” przeciwniczek. Najbardziej poruszająca była ostatnia walka Iwonki, która musiała zmierzyć się nie tylko z rywalką ale też z olbrzymią presją, bo od Jej wygranej zależało, które miejsce ostatecznie zajmiemy. I choć był to Jej pierwszy turniej w życiu, pod ostrzałem kilkudziesięciu osób, wytrzymała napięcie i wygrała!
Brawo dziewczyny, serdecznie Wam gratulujemy!
Musimy też pochwalić męską reprezentację w składzie: Jakub Żaba, Szymon Róg i Filip Wojtyła. Chłopcy walczyli niemniej ambitnie niż dziewczyny ale zajęli dopiero 7 miejsce. Było im tym bardziej przykro, że do medalu brakło tylko dwóch punktów. Ale też obiektywnie musimy stwierdzić, że wśród chłopców było dużo więcej „zawodowców” więc nie ma co rozpaczać tylko dalej ćwiczyć i na kolejnym turnieju wedrzeć się do strefy medalowej 🙂