„SEMPER IN ALTUM” – zawsze wzwyż.

Każda droga prowadzi do mety – 24.06.2016 roku do swej „gimnazjalnej ” mety dotarli uczniowie klas III. Jedni zmierzali do niej krokiem pewnego tancerza, inni nieco ociężale. Dla jednych nauka była radosnym odkrywaniem świata, dla innych karkołomnym wyzwaniem.

Jedni kolekcjonowali wysokie stopnie, inni staczali heroiczne bitwy o dopuszczające lub dostateczne.

Dla wszystkich naszych Absolwentów był to czas dojrzewania, kształtowania charakterów – budowania samych siebie.

Na tej drodze prowadzącej do kolejnego etapu nie byli sami – czuwał nad nimi doświadczony sztab „trenerów” – nauczycieli i wychowawców, zawsze gotowych do wspierania, cieszących się z sukcesów. Nie dziwi więc fakt, że uroczystość pożegnalna miała tak wyjątkowy i wzruszający charakter.  Było wiele ciepłych słów, dobrych życzeń, podziękowań, serdeczności, a nawet łez.  Były też niespodzianki – pan dyrektor wykonał wspaniale utwór Soyki pt. „Tolerancja”.

Nie obyło się bez nagród dla tych, którzy przez trzy lata pracowali najintensywniej i byli najbardziej wytrwali.

Na zakończenie uroczystości zaśpiewała Ł. Orkisz, a uczniowie klas trzecich: Weronika Bandarzewska, Jakub Branczewski, Gabriela Maj Aleksandra Róg, Izabela Stępień, Jakub Kulka oraz Robert Sroka  zaprezentowali program artystyczny, pełen wskazówek, jak dotrzeć do kolejnej życiowej mety. Oto jeden z piękniejszych tekstów, który wybrzmiał na naszej szkolnej scenie:

Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki,

pragnij tego, by długie było wędrowanie, pełne przygód, pełne doświadczeń.

Lajstrygonów, Cyklopów, gniewnego Posejdona nie obawiaj się. 

Nic takiego na twojej drodze nie stanie, jeśli myślą trwasz na wyżynach, 

jeśli tylko wyborne uczucia dotykają twego ducha i ciała.

Ani Lajstrygonów, ani Cyklopów,

ani okrutnego Posejdona nie spotkasz,

 jeżeli ich nie niesiesz w swojej duszy, jeśli własna twa dusza nie wznieci ich przed tobą.

— Konstandinos Kawafis

 

Było bardzo uroczyście, elegancko, a nawet sentymentalnie – zobaczcie jak to wygląda w obiektywie aparatu