Pamiętacie konkurs Straży Miejskiej ” Prawo , ratownictwo i bezpieczeństwo? Wtedy wygraliśmy półfinał a dziś czyli 13 czerwca zmierzyliśmy się w finale z kilkunastoma drużynami z całego Krakowa. Konkurs składał się z trzech części: prezentacji na temat 25 lecia Straży Miejskiej, pytań z wiedzy ogólnej z takich dziedzin jak: prawo, bezpieczeństwo , wiedza o społeczeństwie , wiedza o straży miejskiej i pożarnej oraz cześć poświęcona pierwszej pomocy. Konkurs odbywał się w Urzędzie Miasta Krakowa, a swoją obecnością na nim zaszczycił sam Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz komendant Straży Miejskiej , pan Adam Młot.

A teraz najważniejsze: drużyna naszego gimnazjum czyli

 Aneta Paszcza, Jakub Branczewski i Mikołaj Toboła-Faliński; wszyscy z klasy III c zajęła III miejsce i otrzymała cenne rzeczowe nagrody oraz gratulacje od samego prezydenta miasta.