„- Bardzo ładnie – powiedział Gandalf. – Ale nie mam dziś czasu na puszczanie kółek z dymu. Szukam kogoś, kto by zechciał wziąć udział w przygodzie, to znaczy w wyprawie, którą właśnie przygotowuję; bardzo trudno kogoś takiego znaleźć.”

Do udziału we wspaniałej wyprawie po baśniowo – mitycznym świecie, pełnym niebezpieczeństw, przyjaźni , walki dobra ze złem, zamieszkiwanym przez barwne postacie: hobbitów, krasnoludy, karły, wróżki, elfy, czarodzieje, smoki, zaprasza nas proza Tolkiena.
Dziś w naszej szkole odbył się Dzień Czytania Tolkiena.
Uczennice z klasy IIIa: Weronika Bandarzewska, Olga Bocheńska i Alicja Drużkawiecka przygotowały wspaniałą prezentację, dzięki której Tolkien stał się czytelnikom – uczniom naszej szkoły jeszcze bliższy. Otóż autor słynnego „Hobbita” był poważnym profesorem wielu uniwersytetów, filozofem, współpracował przy powstaniu największego słownika języka angielskiego. I uwaga….znał – co prawda w różnym stopniu – aż 30 języków obcych, także język polski. Był laureatem wielu prestiżowych nagród, a nawet najwyższego wyróżnienia państwowego – Orderu Imperium Brytyjskiego.
Po przyjrzeniu się biografii pisarza, trzyosobowe zespoły klasowe czytały wybrane przez siebie fragmenty prozy Tolkiena. Aby wzmocnić ducha rywalizacji, powołano jury, które wyróżniło uczniów, którzy najpiękniej przeczytali przygotowane teksty.
Zwycięzcami zostali uczniowie z klasy IIb, czyli Przemek Kośmider i Jakub Żaba.
Już poza konkursem fragment „Hobbita” przeczytał pan dyrektor M. Gaweł i otrzymał gromkie brawa, natomiast Weronika wyrecytowała fragment Tolkiena, przygotowany na Krakowski Konkurs Recytatorski.
Ona także została obdarowana oklaskami przez uczestników dzisiejszego spotkania.
Dziękujemy wszystkim Uczestnikom i już zapraszamy na kolejne spotkania z literaturą.