W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Festiwalu Nauki, w czasie którego uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w wykładach, warsztatach, doświadczeniach chemicznych i eksperymentach fizycznych. Festiwal rozpoczął się w sali gimnastycznej pokazem Dance Hall grupy Ani Bieguni i piłkarskim Freestylem. Następnie uczniowie udali się na spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy w nietuzinkowy sposób prezentowali swoje pasje i były to „nietypowe lekcje” jakie nie zdarzają się na co dzień. Uczniowie dowiedzieli się:
• jak pracuje się nad efektami grafiki 3D dzięki prezentacji Piotra Frosztęgi,
• jak wygląda świat oczami geologa według Piotra Olejniczaka, pracownika PAN-u, który zaprezentował swoją wspaniałą kolekcję okazów geologicznych,
• dlaczego rakiety latają, co wyjaśnił w bardzo ciekawy sposób dr inż. Grzegorz Sieklucki,
• jakie sekrety ukryte są w papierze ujawniła Dorota Kalina – specjalistka z International Paper,
• jak budować dobry zespół opowiedział Bogdan Zając – II trener Reprezentacji Polski w piłce nożnej,
• o sekretach Temidy, które wyjaśniał dr hab. Kazimierz Bandarzewski – sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego,
• jak dużo trzeba pracować aby osiągnąć sukces w You Tube opowiadał Dominik Szarek,
• co z cywilizacji starożytnych przetrwało do dnia dzisiejszego opowiadał dr Tomasz Grabowski,
• jak kreatywnie można wykorzystać długopis przedstawił w formie warsztatów Hubert Mosz, żonglując długopisem w mistrzowski sposób
• w jaki sposób opiekować się zwierzętami egzotycznymi, opowiedziała uczennica klasy IIa Paulina Nóżka, prezentując swoje zwierzęta – legwana i papugę arę
Dodatkowo uczniowie brali udział w warsztatach introligatorskich prowadzonych przez Sylwię Puchałę i warsztatach improwizacji prowadzonych przez Annę i Stanisława Miętusów. Jak zawsze w „strefie bufetu” można było spróbować domowych ciast, przygotowanych przez nasze uczennice i mamy uczniów. Całość dopełniły pyszne soki owocowe, przygotowane przez Radę Rodziców.