Na początku lutego młodzież licealna i gimnazjalna udała się do teatru Słowackiego na sztukę W. Szekspira pt. „Romeo i Julia”. Przeczytajcie kilka opinii o spektaklu:

„To jeden z lepszych spektakli, jakie miałam okazję obejrzeć. Wspaniała sceneria oraz efekty specjalne…… zachwyciła mnie gra aktorska…jestem pod ogromnym wrażeniem” (Julka, IIIb)
„Podobało mi się, że sztuka była uwspółcześniona, dzięki czemu lepiej można było ją zrozumieć. Muzyka była przepiękna….”(Julka IIIb)
„Spektakl bardzo mi się podobał. Scenografia była bardzo interesująca… ” (Klaudia, IIIb)
„W tym spektaklu widać było wzajemną miłość Romea i Julii…świetna gra aktorska” (Michał, IIIb)
„Spektakl według mnie jest ciekawszy niż książka…..” (Monika, IIIb)
„Ten spektakl był inny – wyjątkowy, wspaniała muzyka” (Oliwia, IIIb)
„Mimo tego, że znałam fabułę i wiedziałam, co zaraz się wydarzy, cały czas oglądałam przedstawienie z przejęciem i zaciekawieniem… Aktorzy włożyli w ten spektakl dużo pracy i talentu…. Można powiedzieć, że dzięki temu spektaklowi polubiłam teatr” (Ola, IIIb)
„Aktorzy byli wspaniali, a stroje przepiękne. Podobała mi się scena balu. Aktorzy zagrali bardzo znaną sztukę, nadając jej nowe oblicze” (Ania, IIIb)
„Mimo że spektakl trwał trzy godziny nie był ani trochę nudny… współczesne elementy nadały mu niepowtarzalnego charakteru… był bardzo wzruszający” (Iza, IIIb)
„Teatr Słowackiego jest przepiękny. Spektakl bardzo mi się podobał, był nowatorski i ciekawy” (Krzysztof, IIIb)

„Jeden z najlepszych spektakli, jakie widziałem… wspaniała muzyka” (Olek, 1a)

„To bardzo udane przedstawienie, przejmująca była scena śmierci Tybalta…scenografia była piękna, świetne role” (Mateusz, 1a)

„Spektakl był uwspółcześniony i dzięki temu bardzo mi się podobał” (Tomasz, 1a)

Klasy pierwsze gimnazjum będą miały okazję obejrzeć spektakl w kwietniu. Ciekawe, czy sztuka zrobi podobne wrażenie również na młodszych widzach…