Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy  święto Komisji Edukacji Narodowej czyli po prostu Dzień Nauczyciela.  Na czwartej lekcji Kanty Radio nadało audycję a potem odbył się ogólnoszkolny konkurs wiedzy o szkole. Na piątej lekcji wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się w sali gimnastycznej.  Zespoły z klas I, II, III , LO i zespół nauczycieli  stanęli przed nie lada wyzwaniem, czyli musieli odgadnąć „Kto to powiedział”. Samorząd U Kantego zebrał typowe powiedzonka nauczycieli i zespoły musiały przyporządkować powiedzenie do nauczyciela. Druga część konkursu dotyczyła ogólnie wiedzy o szkole ale przebojem  było pytanie wymyślone przez p. Grażynę Iskrę: „ Ile sal lekcyjnych jest na trzecim piętrze?”  Wszyscy skrzętnie liczyli pomieszczenia, a przecież w szkole nie ma trzeciego piętra 🙂 ! Wszyscy świetnie się bawili, a na koniec Jury – w składzie:  Małgorzata Czwartkiewicz, Anna Żurek, Olga Bocheńska i Jakub Żaba podsumowali punkty zdobyte przez drużyny i pan Dyrektor wręczył zwycięzcom, czyli drużynie klas II Gimnazjum słodką nagrodę. Konkurs prowadziły Gabrysia Maj i Wiktoria Pietras.